Izolační šité matrace

Izolační šité matrace jsou výrobkem Baucomex CZ a patří mezi tepelné izolace, protipožární i akustické izolace. Tyto matrace se vyrábějí ze speciálních tkanin, vyplněnými izolačním materiálem na bázi minerálního, křemičitého nebo skelného vlákna. Skelné a křemičité tkaniny o hmotnosti 100 – 2000g/m2 mají výjimečné vlastnosti a dle požadavků na dané prostředí, používáme:

  • vysokoteplotně odolné: s povrchovou úpravou silikonové pryže
  • se zvýšenou protipožární ochranou: potažené reflexní Al folií, silikonovým nebo PUR nátěrem
  • nehořlavé: křemičité tkaniny s odolností do 1000°C
  • chemicky odolné: povlak ze silikonové pryže nebo s teflonovou úpravou
  • vodoodpudivé: s teflonovou úpravou

Jednotlivé díly, na základě zaměření izolovaného objektu nebo jeho části, jsou strojně nařezané a sešité k sobě na míru a vyplněny izolačním materiálem. Na montáži jsou jednotlivé díly k sobě pospojovány pomocí připevněných háčků, protaženými ocelovým nerez drátem nebo suchými zipy. Nezbytnou součástí pro montáž i případné demontáže a zpětné montáže je kladečský plán, který bývá součástí projektu. Matrace se pokládají jako 1vrstvé se šikmými spoji nebo vícevrstvé překládané s přesahy na spáry.

Používají se jak ve vnitřním, tak i ve venkovním prostředí například na izolace turbin, armatur, potrubí a různých zařízení v energetice, chemickém a automobilovém průmyslu i v jiných odvětvích.

Loader Image